در دانمارک امنیت به گونه ایست که والدین فرزندان خود را...

در دانمارک امنیت به گونه ایست که والدین فرزندان خود را...
توسط: danesh در تاریخ 05 اردیبهشت، 1396

توضیحات: در دانمارک امنیت به گونه ایست که والدین فرزندان خود را در خیابان رها می کنند، به خرید رفته و به کارهای روزمره ی خود می پردازند!پادشاهی #دانمارک کشوری است در شمال اروپا. پایتخت آن کپنهاگ است. جمعیت این کشور ۵٫۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن #دانمارکی است. زبان‌های فاروئی، گرینلندی و آلمانی نیز به عنوان زبان‌های محلی در این کشور رسمیت دارند. واحد پول این کشور کرون #دانمارک است و با اینکه این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته اما به حوزه یورو نپیوسته‌است. ۸۰٫۴ درصد مردم #دانمارک مسیحی لوتری هستند.
جزایر فارو و گرینلند بخشی از پادشاهی #دانمارک به‌شمار می‌آیند اما به ترتیب در سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۷۹ به آن‌ها خودگردانی اعطا شده‌است. #دانمارک جنوبی‌ترین کشور اسکاندیناوی است و تنها مرزی که دارد با کشور آلمان است. پلی دریایی به نام پل اورسوند، #دانمارک را به سوئد متصل می‌کند.
#دانمارک از اعضای مؤسس سازمان ملل و ناتو است. کشور #دانمارک دارای دولت رفاه‌است و از نظر کم بودن اختلاف درآمد مردم، در رتبه اول جهان قرار دارد. #دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان «راضی‌ترین» مردم جهان اعلام می‌شوند و همچنین در سال ۲۰۱۶ شرکت یونیورسام با انتشار شاخص سالانه شادی، کشور #دانمارک را در رتبه نخست شادترین و راضی‌ترین نیروی کار در دنیا قرار داد. این کشور به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان به شمار می‌آید.
پرچم این کشور که شامل یک صلیب سفید در میان آن است قدیمی‌ترین پرچمی در جهان است که از سال ۱۸۲۱ تا به حال استفاده می‌شود. صلیب سفید این پرچم را در پرچم کشورهای سوئد، نروژ، فنلاند و ایسلند هم می‌توان دید.
کشور پادشاهی #دانمارک بعد از کشور ژاپن دارای قدیمی‌ترین خاندان پادشاهی است. #دانمارک دو سرود ملی دارد: یکی سرود شهروندان (با نام سرزمینی است دوست‌داشتنی) و دیگری سرود سلطنتی (به نام شاه کریستیان نزد دکل رفیع ایستاد).
اَمنیَّت حالت فراغت نسبی از تهدید یا حمله و یا آمادگی برای رویارویی با هر تهدید و حمله را گویند. #امنیت از ضروری‌ترین نیازهای یک جامعه است. #امنیت در گفتمان سلبی بر نبود خطر و تهدیدات استوار است. ولی #امنیت در گفتمان ایجابی به تأمین و تضمین آسایش و آسودگی نظر دارد مفهوم‌های مرتبط با #امنیت در فارسی کلاسیک با واژه‌های زِنهار و زینهاری ادا می‌شد.
#گونه می‌تواند به هر یک از موارد زیر دلالت کند:
#گونه (زیست‌شناسی)
گویش
ژانر
#گونه (فیلم)
#گونه (کالبدشناسی)
#ایست ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
#ایست (شرکت)
#ایست (نشان)
#والدین واژه ای عربیست به معنی پدر و مادر، برابر پارسی این واژه زادوران و زای آوران است. همچنین #والدین به سرپرست فرزند یا فرزندان هم اطلاق می گردد. که می توانند #والدین بیولوژیکی(طبیعی) یا پدر و مادر خوانده فرزند باشند.

ادامه توضیحات...