بعد از ادعای بقایی در مورد شانس اول پیروزی درانتخابات ا...

بعد از ادعای بقایی در مورد شانس اول پیروزی درانتخابات ا...
توسط: news در تاریخ 14 اسفند، 1395

توضیحات: بعد از ادعای بقایی در مورد شانس اول پیروزی درانتخابات این بار غرضی گفت: قطعا شانس پيروزی در انتخابات را دارم!


#مورد (نام علمی: Myrtus) یا مورت نام یک سرده از تیره #موردیان است. سردهٔ درختچه‌ای همیشه‌سبز یا درختی کوتاه با یک یا دو گونه از #موردیان که بومی جنوب اروپا و آفریقای شمالی هستند.
#مورد گیاهی است مقدس در آیین زرتشت. در کتاب بندهش در بخش آفرینش گیاهان این گیاه نماد اهورا مزدا است.در استان فارس این گیاه را جمع آوری میکنند و در حجله ی عروس و داماد آن را زیر فرشهای حجله گاه میگذارند تا بوی خوش آن در حجله گاه منتشر شود.
این گیاه درختچه یا بوته‌ای همیشه سبز است که گاه بلندی آن به ۵ متر نیز می‌رسد. برگهای آن حدود ۳ تا ۵ سانتی‌متر طول داشته و بویی بسیار خوشایند دارد. گلبرگ‌های آن سفید و میوه توپی شکل آن آبی رنگ می باشد.
#شانس همان اقبال یا بخت است؛ چه بد باشد یا خوب. آنچه به‌عنوان #شانس رخ می‌دهد، خارج از کنترل فرد است و بدون توجه به اراده، قصد، یا نتیجهٔ مورد نظر است. دیدگاه فرهنگ‌ها نسبت به #شانس از احتمال و تصادف تا ایمان و خرافه متفاوت است. برای نمونه، رومیان برای تجسّم #شانس به الهه فورتونا معتقد بودند.بخت و #شانس از واژه‌هایی است که گاهی در بین مردم به‌کار می‌رود و بیشتر ریشه در ادبیات و شعر و فرهنگ عامه دارد.

ادامه توضیحات...