هر پیام رسان به ازای یک ساعت؛چند مگا بایت از حجم اینترن...

هر پیام رسان به ازای یک ساعت؛چند مگا بایت از حجم اینترن...
توسط: news در تاریخ 20 اردیبهشت، 1396

توضیحات: هر پیام رسان به ازای یک ساعت؛چند مگا بایت از حجم اینترنت شما را مصرف میکند؟پَیام یا پـِیغام حجم کران‌دار (دارای آغاز و پایان) ی از اطلاعات است که از یک فرستنده به یک گیرنده فرستاده می‌شود. #پیام‌ها از کدها، نشانه‌های نوشتاری (نویسه) یا ترسیمی و یا اشاره‌ها تشکیل می‌شوند.
به طور معمول میان زمان تنظیم و ارسال #پیام و دریافت آن از سوی گیرنده یک فاصله زمانی موجود است. در بسیاری موارد، فرستنده از این‌که آیا گیرنده، #پیام او را دریافت خواهد کرد و زمان این دریافت کی خواهد بود اطمینان کامل ندارد.
در نوعی از ارتباط که ارتباط تعاملی نامیده می‌شود، دریافتگر #پیام می‌تواند در انتخاب و هدایت #پیامی که قرار است دریافت کند تأثیر بگذارد.
روش‌های متعدی برای ارسال #پیام وجود دارد. در قدیم بیشتر #پیام‌ها به‌وسیله پیک‌ها و یا پرنده‌های نامه‌رسان فرستاده می‌شد. امروزه می‌توان #پیام‌ها را از راه‌های الکترونیک با تلفن، ایمیل و دیگر راه‌ها ارسال کرد. امروزه هم‌چنین امکان ضبط #پیام‌ها و خواندن و شنیدن مکرر آن‌ها وجود دارد. در تلفن‌ها این‌کار از طریق #پیام‌گیر تلفنی انجام می‌شود.
به #پیام کوچک به صورت یک نوشته متنی که توسط تلفن همراه و سامانه مخابرات سیار ارسال شود #پیامک می‌گویند.
امروزه به سامانه‌ای است که اطلاعات مورد نیاز روزانه از قبیل کالاها و ساعات پرواز هواپیماها و اخبار مهم سیاسی و اجتماعی را به صورت نوشته، بر روی صفحهٔ تلویزیون ظاهر کند #پیام‌نما گفته می‌شود.
به #پیام‌ها و خبرهای خوش مژده می‌گویند.
#بایت یکی از یکاهای اساسی سنجش مقدار داده‌ها در رایانه و به معنی هشت بیت متوالی است. همچنین در بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی، یک نوع داده (به انگلیسی: Data Type) صحیحی با این نام وجود دارد.
یک #بایت معادل یک نویسه است و در پردازنده‌های ۸ بیتی برابر با طول ثبات‌ها، تعداد بیت‌های قابل محاسبه در واحد محاسبه و منطق پردازنده، تعداد خطوط مسیر داده (به انگلیسی: Data Bus) یا تعداد خطوط مسیر آدرس (به انگلیسی: Address Bus) است.

ادامه توضیحات...