ساخت «سریع‌ترین ابررایانه جهان» توسط هوش مصنوعی

ساخت «سریع‌ترین ابررایانه جهان» توسط هوش مصنوعی
توسط: news در تاریخ 06 خرداد، 1398

توضیحات: ساخت «سریع‌ترین ابررایانه جهان» توسط هوش مصنوعی

شرکت «کری» تا سال ۲۰۱۳ مالک سریع‌ترین رایانه جهان بود. اما در آن سال چینی‌ها با ساخت ابررایانه «تایتان» گوی رقابت را از آنها ربودند. در مجموع در سراسر دنیا تعداد ابررایانه‌ها به زحمت به عدد ۵۰۰ می‌رسند که تمرکز آنها در کشورهای چین، آمریکا و ژاپن است.

این ابررایانه که در سال ۲۰۲۱ از آن رونمایی خواهد شد، ۶۰۰ میلیون دلار آمریکا هزینه در برخواهد داشت و به ادعای سازندگان آن قادر خواهد بود در هر ثانیه ۱.۵ کوانتیلیون (ده به توان ۱۸) عملیات محاسباتی را به انجام برساند.

اخبار فوری| علمی و معتبرادامه توضیحات...

متن مرتبط:
ساخت سریع ترین ابررایانه جهان توسط هوش مصنوعی - خبرگزاری علمی ... | ساخت سریع ترین ابررایانه جهان توسط هوش مصنوعی. سایت مجله فوربس به نقل از یکی از کارکنان سابق imd در آمریکا در گزارشی خبر از ساخت سریع ترین سوپرکامپیوتر جهان تا سال 2021 داده است.
فرانتیر به‌عنوان قوی‌ترین ابررایانه جهان توسط AMD و Cray ... | فرانتیر به‌عنوان قوی‌ترین ابررایانه جهان توسط AMD و Cray ساخته می‌شود ... در بیانیه‌ای پیرامون خبر ساخت ابررایانه گفت: ... که فرانتیر قوی‌ترین ماشین هوش مصنوعی در ...
ساخت سریع ترین رایانه جهان در آمریکا | ایران آنلاین-ساخت سریع ترین رایانه جهان در آمریکا : : دو شرکت ای ام دی و کری با همکاری یکدیگر سریع‌ترین ابررایانه جهان را برای استفاده دولت امریکا تولید خواهند کرد.
ساخت سریع‌ترین ابررایانه دنیا توسط Amd | بنابر اعلام وزارت انرژی ایالات متحده، سریع‌ترین ابررایانه دنیا تا سال 2021 برای این کشور ساخته می‌شود. ساخت سریع‌ترین ابررایانه دنیا توسط AMD
ساخت سریع ترین ابر رایانه دنیا توسط کشور ژاپن!!! | ساتوشی در ارتباط با ساخت سریع ترین ابر رایانه دنیا توسط کشور ژاپنمی‌گوید: دولت آگاه است که تکنولوژی هوش مصنوعی کلید آینده و ورود به عرصه پررقابت دنیا است، برای همین این صنعت باید تقویت شود.
نصب سریع‌ترین ابررایانه جهان در دو قاره | یک گروه بین‌المللی از پژوهشگران در حال ساخت سریع‌ترین ابررایانه جهان هستند که قرار است در دو قاره جهان نصب شده و رقبای قبلی را پشت سر بگذارد.
قدرتمندترین ابر رایانه دنیا سریع ترین ابر رایانه دنیا ... | سامیت (Summit) نام قدرتمندترین ابررایانه دنیاست که می تواند در هر ثانیه ۲۰۰ میلیون محاسبه را انجام دهد و با ساخت آن، برای نخستین بار ظرف پنج سال گذشته ایالات متحده آمریکا موفق شد که جایگاه دارنده قدرتمندترین ابررایانه ...