???? #رب_انار را صبح یک قاشق مصرف کنید زیرا بهترین تصفیه ک...

???? #رب_انار را صبح یک قاشق مصرف کنید زیرا بهترین تصفیه ک...
توسط: salamat در تاریخ 24 اردیبهشت، 1396

توضیحات: ???? #رب_انار را صبح یک قاشق مصرف کنید زیرا بهترین تصفیه کننده خون می باشد. رب انار سبب کاهش وزن شما نیز می‌شود.
رب انار که به عنوان چاشنی غذا و افزودنی استفاده می‌شود، از جوشاندن و غلیظ کردن آب انار به دست می‌آید. این ماده در تهیه غذاهایی مانند فسنجان، اکبر جوجه و شامی‌کباب لرستانی کاربرد دارد.
برای تهیه رب انار اگر دانه‌های انار تحت فشار بیش از حد قرار گیرند، آب انار تلخ می‌شود. در روش سنتی تولید رب انار در ایران، پس از آب‌گیری انار، آب آن را در ظرف‌های مسی ریخته و ساعت‌ها می‌جوشاندند تا به غلظت عسل برسد. امروزه رب انار به روش صنعتی نیز تهیه می‌شود و مدت زمان گرمادادن آب انار در این روش کمتر از روش سنتی است.
رب انار از سوغات‌های شهر ساوه محسوب می‌شود.
کفچه یا قاشُق ابزار کوچک فلزی یا چوبی است که دسته دارد و برای جایه‌جایی غذا و خوردن آن به‌کار می‌رود. معمولاً برای خوردن غذاهای مایع، نیمه‌مایع، یا دان‌دان (مانند برنج) که خوردن آن‌ها با چنگال دشوار است از #قاشق استفاده می‌کنند. از #قاشق همچنین در آشپزی و برای افزودن مواد یا پیمانه کردن آن‌ها استفاده می‌شود. #قاشق در ریشه واژه‌ای ترکی است که از فعل قاشیماق(qaşımaq) به معنی خاریدن، خراشیدن و تراشیدن گرفته شده‌است. پیش از آمدن این وام‌واژه به فارسی، در فارسی آن را کفچه ، چمچه و کمچه می‌نامیدند. این واژه هم اینک در زبان زازایی، گیلکی، مازندرانی و همچنین کردی مورد استفاده قرار می گیرد.
طبق نظریه دیگر اینکه #قاشق ریشه در واژه قاشیماق داشته باشد مورد تردید واقع شده علت این تردید سابقه این کاربردآن در زبان ترکی است. #قاشق چوبی را در قدیم کمچه و کمچک و کفچک می‌گفتند.با توجه به اینکه این واژه و همچنین چاگوگ (چاقو) نیز می تواند تغییر آوایی به قاشوق بدهد.
#مصرف (به انگلیسی: Consumption) یک مفهوم مهم در علم اقتصاد است و در بسیاری از علوم اجتماعی دیگر نیز این مفهوم مورد مطالعه قرار می‌گیرد. اقتصاددانان به رابطه ویژه بین #مصرف و درآمد بسیار علاقمند هستند که در نتیجه باعث شده تا تابع #مصرف در علم اقتصاد نقش مهمی را ایفا کند. در مکاتب مختلف اقتصاددانان، تولید و #مصرف را متفاوت از هم تعریف میکنند. به‌طور کلی به گفته اکثر اقتصاددانان، تنها خرید نهایی از کالاها و خدمات توسط افراد به منزله #مصرف درنظر گرفته میشود در حالی که انواع دیگر هزینه ها (به عنوان مثال سرمایه گذاری ثابت، #مصرف متوسط، و هزینه های دولت) در دسته های جداگانه (مراجعه شود به مبحث انتخاب #مصرف کننده) قرار داده شده است.
#زیرا (به مجاری: Zsira) یک شهرستان مجارستان در مجارستان است که در Sopron District واقع شده‌است.

ادامه توضیحات...