رئیس‌جمهور عراق در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان: عراق پایگاه...

رئیس‌جمهور عراق در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان: عراق پایگاه...
توسط: news در تاریخ 05 تیر، 1398

توضیحات: رئیس‌جمهور عراق در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان: عراق پایگاهی برای اقدام علیه ایران نخواهد بود

واقعا از تشدید تنش نگرانیم و از تبعات آن برای عراق نگران هستیم.
نمی‌خواهیم اراضی‌مان سکویی برای هرگونه اقدام خصمانه‌ای علیه هریک از همسایگان ما از جمله ایران، باشد. این جزء توافق میان دولت عراق و ایالات متحده نیست.
مردم دو کشور با هم زندگی کرده‌اند و روابط اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی سده‌ها و هزاره‌هاست که مردم دو کشور را به هم پیوند داده است.
این انتظار که عراق با داشتن ۱۴۰۰ کیلومتر مرز و منافع اجتماعی، مذهبی و اقتصادی مهمی که عراق و ایران را به هم پیوند داده، خود را از ایران جدا کند، عملی نیست.
ما در عراق در دهه ۱۹۹۰ از تحریم‌ها رنج برده‌ایم، به همین جهت ما با مردم ایران که تحت این تحریم‌ها قرار دارند، احساس همبستگی داریم.
این سؤال بنیادین وجود دارد که آیا این سیاست می‌تواند به تغییر سیاست و رفتار کشورها منجر شود یا نه؟
ادامه توضیحات...

متن مرتبط:
عراق: کشورمان نباید پایگاهی برای اقدام علیه ایران باشد ... | رئیس‌جمهور عراق در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» ضمن ابراز ناخرسندی از تحریم‌های اعمال شده علیه مردم ایران، گفت بغداد نمی‌خواهد اراضی عراق برای اقدام علیه همسایگان این کشور از جمله ایران، مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس‌جمهور عراق: کشورمان نباید پایگاهی برای اقدام علیه ایران باشد | رئیس‌جمهور عراق در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» ضمن ابراز ناخرسندی از تحریم‌های اعمال شده علیه مردم ایران، گفت بغداد نمی‌خواهد اراضی عراق برای اقدام علیه همسایگان این کشور از جمله ایران، مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس‌جمهور عراق: کشورمان نباید پایگاهی برای اقدام علیه ایران ... | رئیس‌جمهور عراق در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» ضمن ابراز ناخرسندی از تحریم‌های اعمال شده علیه مردم ایران، گفت بغداد نمی‌خواهد اراضی عراق برای اقدام علیه همسایگان این کشور از جمله ایران، مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس‌جمهور عراق : ترامپ از بغداد اجازه نگرفته که آمریکا از ... | دیروز یکشنبه (14 بهمن) «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه «سی‌بی‌اس»، با بیان اینکه قصد ندارد نیروهای نظامی آمریکا را از عراق خارج کند، گفت: «ما برای ساخت این پایگاه [در ...
رایزنی رئیس جمهور عراق با مقامات انگلستان - خبرگزاری صدا و ... | رئیس جمهور عراق: کشورمان نباید پایگاهی برای اقدام علیه ایران باشد. به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس، برهم صالح رئیس جمهور عراق روز سه شنبه در مصاحبه با شبکه سی ان ان ، تأکید کرد که این کشور با استفاده از ...
سوال سی ان ان از رئیس جمهور ایران | رییس جمهور در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌.ان.‌ان در پاسخ به سوالی در خصوص موضوع هسته‌ای ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نخواهد بود و کشتار جمعی را برخلاف باورهای دینی و مذهبی و اصول ...
دعوت «روحانی» از رئیس‌جمهور عراق برای سفر به تهران - ایسنا | "برهم صالح" رئیس جمهور عراق در دیدار با "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، تقویت مناسبات با ایران و کشورهای اسلامی را عاملی برای افزایش ثبات در منطقه و برقراری روابط متوازن در چارچوب منافع مشترک با همه ...