صحبت‌های داوطلب شکستن رکورد گینس پس از تشنج در برنامه ع...

Loading the player...
توسط: news در تاریخ 25 اسفند، 1395
لایک دانلود انتشار

توضیحات: صحبت‌های داوطلب شکستن رکورد گینس پس از تشنج در برنامه علی ضیا#تشنج (به انگلیسی: seizure) نشانه بروز یک فعالیت نورونی همزمان، غیر طبیعی و زیاده در مغز است که می‌تواند به صورت تغییر در وضعیت روانی، حرکات تونیک و کلونیک بروز می‌یابد.
حمله #تشنج بروز ناگهانی نشانه‌ها یا علائم بیماری است، این اصطلاح به خصوص در مورد صرع به کار می‌رود (به انگلیسی: epileptic seizure). البته #تشنج علل غیر صرعی نیز دارد مانند هیپوگلیسمی، تب و #تشنج، افت فشار خون، (Convulsion febrile)، میگرن و...
معمولاً بیمار قبل از حالت #تشنج علائمی را احساس می‌کند که قبل از #تشنج متوجه می‌شود. در مواردی بدن بیمار منقبض می‌شود. در صورتی که فرد دچار حمله شد بیمار را به پهلو خوابانیده تا راه تنفس او باز شود و دچار خفگی نشود. بر خلاف تصور رایج نیازی به بیرون آوردن زبان از دهان نیست! چرا که فردی که دچار #تشنج شده است زبانش را نخواهد خورد !و فقط در صورتیکه دهان فرد دچار #تشنج باز است بهتر است جهت جلوگیری از گاز زدن زبان یک تکه دستمال بین دندانها قرار دهید. در صورتی که بیمار در حالت بیهوشی قرار دارد به اجبار به او دارو ندهید، معمولاً حالت بیهوشی فرد بین ۲ تا ۳ دقیقه طول می‌کشد. در مواقعی رنگ پریدگی، کبودی و... امکان دارد.
#برنامه، به معنی مجموعه ای از فعالیت‌های ساختار یافته و نظام مند در راستای رسیدن به هدف معینی، ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
#برنامه (رایانه)
#برنامه تلویزیونی
#برنامه رادیویی

ادامه توضیحات...