آیا می‌دانید صدای سیری صدای واقعی کیست؟

Loading the player...
توسط: تماشا در تاریخ 26 تیر، 1395
لایک دانلود انتشار

توضیحات:
خانمی که در این فیلم مشاهده می‌کنید، سوزان بنت نام دارد و بله همه شما با صدای او آشنا هستید تا با چهره‌اش. سوزان بیش از ده سال پیش، در سال ۲۰۱۴ توسط شرکت اپل استخدام شد تا متونی را برای یک منشی هوشمند بخواند. پدیده‌ای که تا آن زمان نه خود او می‌دانست دقیقا چیست و نه احتمالا افراد بسیار دیگری. سوزان به مدت یک ماه و هر روز چهار ساعت متونی که برایش تنظیم شده بود را خواند و ضبط کرد و حاصل این کار پدیده‌ای است که دیگر امروز همه آن را می‌شناسند: سیری، منشی هوشمند آیفون.
البته این کار برای خانم بنت در آن زمان هم تازگی نداشت و وی کسی است که این کار را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد. برای مثال صدای سوزان روی اولین نسل ماشین‌های خودپرداز پول کار شده بود و همین‌طور شرکت هواپیمایی دلتا از صدای او به عنوان گوینده اعلامیه‌هایش در فرودگاه و هواپیما استفاده می‌کند. ولی به گفته خودش تجربه شنیدن صدایش از جانب سیری تجربه‌ای متفاوت و منحصر به فرد است، تجربه‌ای که انگار با خودش حرف می‌زند ولی خودی که دانشی بی‌کران دارد.
تا چند سال پیش کسی از هویت صدای واقعی پشت سیری خبر نداشت تا این که خانم بنت در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان رسما اعلام کرد که وی بوده که از صدایش برای مدل‌برداری صدای سیری استفاده شده است. حال که شما با چهره و صدای واقعی وی آشنا شدید درباره سیری چه احساسی دارید؟ درباره احساس خود خانم سوزان بنت چه فکر می‌کنید؟

منبع: سی‌ان‌ان

ادامه توضیحات...