فیلم طلب شفاعت از اموات - چکیده کلام

Loading the player...
توسط: تماشا در تاریخ 29 فروردین، 1396
لایک دانلود انتشار

توضیحات: ایت الله شیخ هادی نجفی
20 رجب 1438

شبکه جهانی بیت العباس علیه السلام
www.beitolabbas.tv


#شفاعت به معنای تقویت و نیرو بخشیدن به شخص ضعیف است، و شفیع به کسی گفته می‌شود که به نیازمند کمک کند تا او را به اعتدال و عدم نیازمندی برساند. همچنین #شفاعت به معنای درخواست بخشش یا کمک کردن از کسی برای دیگری است.
انسان و جانور توسط برخی از اندام‌های خود می‌توانند تغییرات محیط اطراف خود را به مغز منتقل کنند و سپس تصمیم لازم را بگیرند. این اندام‌ها عبارتند از چشم، گوش، بینی، زبان و پوست. به هر یک از این اندام‌ها #رسانه (به انگلیسی: Media) می‌گویند و جمع این کلمه Media است.
انسان و جانور توسط برخی از اندام‌های خود می‌توانند تغییرات محیط اطراف خود را به مغز منتقل کنند و سپس تصمیم لازم را بگیرند. این اندام‌ها عبارتند از چشم، گوش، بینی، زبان و پوست. به هر یک از این اندام‌ها #رسانه یا مدیوم می‌گویند و جمع این کلمه مدیا است.
ابزاری که موجب تغییر در هر یک از اندام‌های چشم، گوش، بینی، زبان و پوست انسان یا جانور گردد ابزار #رسانه شناخته می‌شود که بطور خلاصه و اشتباه #رسانه نامیده می‌شود.البته در عموم منظور از #رسانه، وسایل ارتباط جمعی از قبیل رادیو، تلویزیون، سینما، روزنامه و خبرگزاری و سایت خبری است که عموماً به عنوان #رسانه از آنها یاد می شود و به #رسانه های اینترنتی و تعاملی و تحت موبایل مانند فیس بوک و تلگرام، شبکه های اجتماعی گفته می شود.
برخی از ابزارهای #رسانه را می‌توان بصورت زیر نام برد:
منبر، تریبون
عکس، کتاب، روزنامه
رادیو، تلویزیون، سینما
اینترنت
یادآوری می‌شود طبق تحقیقات انجام گرفته انسان یا جانور ۹۰ درصد تغییرات محیط اطراف خود را توسط دو اندام 'چشم' و 'گوش' به مغز منتقل می‌کنند.
کَربَلا مرکز استان #کربلا، از شهرهای جنوبی کشور عراق، با جمعیت ۵۷۲٬۳۰۰ نفر (۲۰۰۳ م) در ناحیه غربی فرات قرار دارد و فاصله‌اش تا بغداد ۹۷ کیلومتر است.
شهرت این شهر با نبرد #کربلا در دهم محرم ۶۱ هجری قمری پیوند دارد. حرم حسین بن علی و برادرش عباس بن علی در شهر #کربلا از مکان‌های مقدس اسلامی و زیارتگاه مسلمانان شیعه است.
#شفاعت به معنای تقویت و نیرو بخشیدن به شخص ضعیف است، و شفیع به کسی گفته می‌شود که به نیازمند کمک کند تا او را به اعتدال و عدم نیازمندی برساند. همچنین #شفاعت به معنای درخواست بخشش یا کمک کردن از کسی برای دیگری است.
#چکیده ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
#چکیده (کتابداری) در مقالات و نشریات علمی
#چکیده (غارشناسی) یا استالاکمیت، در غارشناسی
#چکیده (برنامه تلویزیونی) برنامه خبری- اطلاع رسانی کانادایی

ادامه توضیحات...