۱۰ کاری که نباید در آلمان انجام دهید

Loading the player...
توسط: mohajerat در تاریخ 29 مهر، 1396
لایک دانلود انتشار

توضیحات: ۱۰ کاری که نباید در آلمان انجام دهید


اگر به آلمان میخواهید مهاجرت کنید و یا به تازگی این کشور را برای زندگی کردن انتخاب نموده اید متوجه این ده نکته باشید.

10. متوجه رفتار تان باشید.
همین یک حرکت عادی باعث خواهد شد چند صد یورو جریمه تان کنند. نشانه گرفتن انگشت دست بطرف سر خودتان در حالیکه بطرف کسی نگاه میکنید توهین به حساب می آید.
هم چنان یاد تان باشد که آلمانی ها مردمان خیلی باریک بین اند و تمام حرکات تان را با دقت زیر نظر دارند. اگر یک کمی پای تان را از گلیم تان دراز تر کنید دور از انتظار نخواهد بود که یک نفر آلمانی جلو تان را بگیرد و برایتان گوشزد کند که رفتار تان اشتباه است.
9. در آلمان هرگز با دستان تان غذا نخورید.
بهتر است خودتان را با چنگال یا پنجه عادت دهید. در اینجا عادت ندارند که با دستان شان غذا بخورند مگر اینکه بخواهند نان را توته کنند.
حتی موقعی که شروع به خوردن پیتزا میکنید نباید با دستان تان آنرا بردارید بلکه همیشه از کارد و چنگال استفاده کنید.
8. بروید سر اصل مطلب.
مردم آلمان رُک و راست اند و از طفره رفتن نفرت دارند. وقتی با یک آلمانی صحبت میکنید حاشیه ها را بگذارید کنار و زود بروید سر اصل مطلب.
آلمانی ها حرف اضافه و بیهوده را اصلا دوست ندارند مخصوصا در ملاقات های رسمی و مصاحبه ها.
7. متوجه باشید که در آلمان برای هر کاری کف نمیزنند.
مردم دیگر کشور ها معمولا برای هر کاری و یا بعضا همینطوری و از روی ذوق برای کسی کف میزنند. اما در آلمان این طوری نیست.
آلمانی ها فقط در صالون تئاتر و یا کنسرت کف میزنند.
در صنف درسی یا سر کلاس برای استاد با انگشت بروی میز ضربه میزنند. عین کار را در بار و رستورانت نیز انجام میدهند. هر چند که این عمل را ما توهین آمیز و منفی تلقی میکنیم.

6. همیشه باید از خط عابر پیاده استفاده کنید و تا زمانی که چراغ عابر پیاده سرخ است هرگز از خیابان رد نشوید چون شاید برای تان گران تمام شود.
در آلمان هیچ کسی این کار را نمیکند شما هم نکنید. اگر در شهرهای بزرگ و پر ازدهام هستید شاید جریمه تان کنند.
هم چنان هرگز وارد مسیر حرکت دوچرخه ها یا بایسکیل سواران نشوید. این کار نیز اکیدا ممنوع می باشد.
5. در آلمان افراد را با نام خانوادگی یعنی تخلص شان صدا کنید.
برای مردها بگویید مثلا آقای مرکل و برای زنها بطور مثال خانم مرکل. در حالت های رسمی افراد را هرگز با اسم کوچک شان صدا نزنید مگر دوستان نزدیک تان و یا کودکان.
و در سویدن برعکس آن هرگز افراد را با نام خانوادگی صدا نمیزنند.
4. برای مخاطب قرار دادن اشخاص بزرگسال و یا در مکالمات رسمی از کلمه شما استفاده کنید. برای دوستان صمیمی تان و یا کودکان میتوانید کلمه تو را بکار ببرید.
درست برعکس آن در سویدن نباید هرگز به هیچ کسی شما بگویید چون آن را توهین می پندارند. مردم سویدن خودمانی تراند و پیر و جوان شان را میتوانید تو صدا بزنید.

3. زمانی که یک آلمانی میهمان تان کرده و یا در یک رستورانت غذا میخورید نباید آرنج دستان تان را روی میز قرار دهید. آلمانی ها این کار را بی ادبی تلقی میکنند.
و تا زمانی که صاحبخانه تعارف تان نکرده شروع به غذا خوردن نکنید.
2. خیلی زیاد متوجه باشید که در آلمان سلام نازی را فریاد نزنید. و یا دست تان را بصورت سلام هیتلری بلند نکنید. این کار تخلف سنگین تلقی خواهد شد و شما را روانه زندان خواهد کرد.
و اگر معلوم شود که این کار را از قصد و فهمیده انجام داده اید پنج سال زندانی تان خواهند ساخت.
هم چنان هرگز در مورد هیتلر صحبت نکنید و اگر هم در جمعی حضور دارید که دیگران در مورد او حرف میزنند هرگز به هیتلر بی احترامی نکنید.
1. نکته خیلی مهم این که در آلمان تولد کسی را هرگز قبل از وقت تبریک نمیگویند.
اگر برای تولد یک دوست آلمانی تان آمادگی میگیرید و قرار است برایش کارت تبریکی بفرستید متوجه باشید که یک روز قبل از تولدش بدست نرسد چون به نظر آلمانی ها این کار شگون بد دارد.
این را نیز اضافه کنم که در جشن تولد 16 سالگی شخص روی سر او آرد می پاشند و در جشن تولد 18 سالگی روی سرش تخم مرغ میشکنند.
مهاجرت آلمان-دلایل مهاجرت-آسان ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان-بهترین کشور اروپایی برای کار-مهاجرت چیست-مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه-بهترین کشور اروپایی برای زندگی ایرانیان-انواع مهاجرت- بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان- مهاجرت به کانادا- مهاجرت به استرالیا- مهاجرت به آمریکا

ادامه توضیحات...